Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 CAEN PARTICIPARE TARGURI SI EXPOZITII
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

CAEN PARTICIPARE TARGURI SI EXPOZITII

Ce caen imi trebuie pentru a putea participa la un targ?..de exemplu Baby Expo?

Faptul ca participati la un targ nu va obliga sa aveti un anume cod CAEN. Trebuie sa aveti in activitatile dvs, codurile CAEN care contureaza activitatea pe care o prestati. Daca erati dvs cel care organiza expozitia sau targul ar fi trebuit sa aveti un cod special in acel sens.
4782-Comertul cu amanuntul al textilelor, imbracamintei si incaltamintei efectuat prin standuri,chioscuri si piete
4789-Comert cu amanuntul prin standuri,chioscuri si piete al altor produse

De aceste coduri aveti nvoie pentru a achizitiona casa de marcat pentru activitatea "Ambulant", care trebuie sa fie numai pentru aceasta activitate.
Martonze, utilizator
Multumesc mult!