Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Un consilier local poate, ca imputernicit al unei SC ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Un consilier local poate, ca imputernicit al unei SC detinute de sotia sa, sa liciteze masa lemnoasa scoasa la vanzare de catre primaria unde este consilier?

Va rog sa-mi spuneti daca un consilier local in functie poate, ca imputernicit al unei societati comerciale detinute de sotia sa, sa liciteze masa lemnoasa scoasa la vanzare de catre primaria unde este consilier ?
Padurea este proprietatea primariei si licitatia este organizata de catre aceasta.
V-as ruga si temeiul legal.
Cu multumiri anticipate !
Conflict de interese clar , vanzarea va fi nula chiar frauduloasa, fiind la limita infractiunii.
Multumesc pentru raspuns !
Ma puteti ajuta cu temeiul legal ?
Multumesc!