Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Daca mi-am schimbat adresa din cartea de identitate ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Daca mi-am schimbat adresa din cartea de identitate trebuie sa preschimb permisul de conducere?

Buna seara,

daca mi-am schimbat adresa din buletin iar permisul de conducere este cu adresa veche....este cazul sa il schimb?
ma refer la permis.
Am permis dar nu am condus niciodata.
Oare voi primi amenda cand voi merge la un moment dat sa il schimb, la expirarea acestuia, in 2015?
In conformitate cu prevederile HG 1391 din 2006 permisul de conducere auto se preschimba la modificarea datelor de identificare ale posesorului.
Nu veti primi amenda cand il veti preschimba, n-are rost sa-l preschimbati acum, daca tot nu conduceti.
multumesc!