avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 443 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Legea nr. 95/2006 - versiunea consolidata
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Legea nr. 95/2006 - versiunea consolidata

Am cautat pe net Legea 95/2006, avand nevoie de informatii referitoare la asigurarea de sanatate.
Am gasit-o pe un site care prezinta texte de lege, dar cu urmatoarea mentiune"LegeStart prezinta actul doar in varianta publicata in Monitorul Oficial.Pentru versiunea consolidata a actului va recomandam sa consultati Indaco LEGE Online".
Ce inseamna aceasta mentiune? Ceea ce am gasit nu este un text complet?Nu am acces la Indaco Lege.
Cel mai recent răspuns: Florentina Mihaela , utilizator 08:40, 14 Martie 2012
Ce ati gasit dvs. este forma initiala in care a aprut la data promulgarii ei.
De atunci si pana in prezent, acea lege a suferit mai multe modificari, iar forma consolidata reprezinta textul de lege care cuprinde toate aceste modificari.
O puteti gasi aici
[ link extern ] /
Multumesc mult pentru explicatie, eu nu am studii juridice, dar de informat trebuie sa ma informez, deoarece din necunoasterea acestei legi m-am vazut datoare Fiscului.
Am vazut ca se gaseste multa literatura juridica, exista tiparita si aceasta lege cu toate modificarile ulterioare? As vrea sa le am pe toate intr-un volum.
Ce anume concret va intereseaza din Legea sanatatii?
Florentina Mihaela a scris:

Am vazut ca se gaseste multa literatura juridica, exista tiparita si aceasta lege cu toate modificarile ulterioare? As vrea sa le am pe toate intr-un volum.


Nu va trebuie un volum cu toate legile care au modificat legea initiala, ci legea in forma ei actualizata, cu articolele care se aplica in prezent.
V-am oferit-o in acel link.
[ link extern ] -... /
Chiar nu inteleg ce va trebuie mai mult?
Florentina Mihaela a scris:
Am vazut ca se gaseste multa literatura juridica, exista tiparita si aceasta lege cu toate modificarile ulterioare? As vrea sa le am pe toate intr-un volum.

Exista Legea nr. 95/2006 in forma actualizata impreuna cu alte acte normative, insa nu as putea sa va spun unde am vazut cartea. Teoretic ar trebui sa o gasiti in orice librarie care vinde si carte juridica. Practic, va sugerez sa cautati la Curtea de Apel, la Inalta Curte de Casatie si Justitie, la libraria Facultatii de Drept a Universitatii Bucuresti. Incercati si la libraria Mihai Eminescu si la librariile facultatilor de drept din cadrul universitatilor din Bucuresti.

Alte discuții în legătură

Dreptul de a profesa expira AnccaS AnccaS Buna ziua! Am terminat facultatea de medicina (radiologie si imagistica- 3 ani), si nu am profesat dupa terminarea studiilor. In cati ani \"expira\" dreptul ... (vezi toată discuția)
Autorizatie libera practica Simona77bis Simona77bis Buna ziua, am terminat in urma cu 5 ani postliceala de farmacie, dar nu am practicat niciodata. Acum imi caut de lucru, dar am aflat ca trebuie sa ma inscriu ... (vezi toată discuția)
Autorizatie de libera practica iuliagabudean iuliagabudean buna seara as avea si eu o nelamurire daca se poate:eu am terminat in 2011 asistent medical generalist,iar pana in prezent nu am lucrat in domeniu deoarece am ... (vezi toată discuția)