Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Neclaritate legata de CV
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Neclaritate legata de CV

Buna ziua,

In perioada 09.01.2012 - 08.03.2012, am lucrat pe postul de analist cumparari la o multinationala.
Mi-am dat demisia, pentru ca atributiile pe care le-am avut, nu aveau foarte mare legatura cu postul respectiv si cu ceea ce mi s-a spus la interviu...

Anterior acestei perioade (09.01.2012 - 08.03.2012), am lucrat aproximativ doi ani, la doua mari companii (pe posturile de economist - furnizori, si analist contabil)

Intrebarea mea este: Mai are rost sa trec in CV, aceste doua luni aferente perioadei 09.01.2012 - 08.03.2012, pe care, practic, le-am pierdut degeaba?

As avea nevoie de opinia unui specialist HR.

Multumesc frumos! :)
Depinde de dvs. Daca ocuparea functiei pe care ati detinut-o in cele doua luni are relevanta si va ajuta in obtinerea unui loc de munca este binevenita. Normal este sa spuneti cat mai multe despre dvs. cu privire la experienta profesionala pentru ca un potential angajator sa analizeze ceea ce dvs. prezentati.