Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Ce sa alegem(baroul) traditional sau constitutional?
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Ce sa alegem(baroul) traditional sau constitutional?

Da, intradevar conform Legi nr. 3 din 17/01/1948, Publicat in Monitorul Oficial, Partea I nr. 15 din 19/01/1948 intitulat in mod sugestiv "pentru desfiinţarea Barourilor şi înfiinţarea Colegiilor de Avocaţi din România" prin dispozitiile art. 1. - Barourile avocaţilor şi Uniunea Barourilor avocaţilor din România se desfiinţează pe data publicării prezentei legi." barourile traditionale au fost desfiintate, iar deatunci si pana in prezent nu s-au mai infiintat, drept pentru care atunci cand doriti sa va inscrieti intr-un barou sau altul solicitatile actele de infiintare, vedeti cine le detine!