Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

succesiune

Buna ziua.
In cazul solicitarii unui Certificat de Mostenitor Suplimentar la un Certificat de Mostenitor emis in 1981, este obligatoriu obtinerea in prealabil a avizului din partea Camerei Notarilor Publici ? Legea aplicabila Certificatului Suplimentar, va fi Decretul 40/1954 ( in vigoare la data mortii) sau Legea 7/1996 ? Va multumesc. Cu stima
Imi cer scuze, era vorba de Decretul 40/1953 si Legea 36/1995. Cu stima