Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Pfa reducere impozit?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Pfa reducere impozit?

Buna ziua! Am un Pfa, iar mama mea nu are nici o sursa de venit, si la Casa de sanatate este coasigurata pe Pfa mea. Vroiam sa intreb daca atat timp cat am o persoana in intretinere nu se deduce impozitul pe venit??
Pentru ca stiu ca in cadrul unei firme exista o anumita reducere.
Mentionez ca sunt studenta si am si o pensie de urmas.
Multumesc!!
Nu se poate face analogie cu deducerea personala de baza aplicata in cazul calculului impozitului pe venitul din salariu.
george-neagu, moderator
Asta inseamna ca nu pot primi nici o deducere la impozit daca am persoane in intretinere?