Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... cetatean strain care doreste sa deschida o firma de ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

cetatean strain care doreste sa deschida o firma de transport international cu sediul in Ro

as dori sa stiu de ce acte are nevoie un cetaten strain pentru a-si deschide o firma de transport international cu sediul in Romania ?precizez ca este vorba de o persoana fizica ,cetatean al unei tari membre a U.E .

va multumesc!
Pe site-ul registrului comertului - formalitati - persoane juridice - pct. 1, gasiti toate documentele necesare. Daca nu intelegeti ceva reveniti.
Este necesar sa aveti in vedere faptul ca dupa infiintarea societatii, aceasta trebuie sa obtina licenta pentru desfasuraea activitatii de transport.
Primul pas este angajarea unui coordonator de transport.
Urmeaza drumurile la ARR
.....
~ Conținut șters la cerere ~