Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit rectificativa 101 si bilant
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

rectificativa 101 si bilant

Buna seara.

Daca am depus deja declaratia 101 pe 2011, precum si bilantul, dar ulterior am observat ca in luna decembrie s-a dublat un venit, cu se poate rezolva situatia asta?
Daca depun rectificativa la 101, pot sa depun din nou bilantul corect?
Sa intreb la finante?

Multumesc.
Pentru 101 puteti sa depuneti o rectificativa dar bilantul ramane asa. Corectarile le faceti prin contul 1174 "Rezultatul reportat provenit din corectarea erorilor contabile"