Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita

Buna ziua, daca nu mai doresc sa platesc ratele la un credit ipotecar si le inapoiez cheile, ce se intampla mai departe, pana cand ma pot urmari,cat din salar imi poate retine?
Banca isi va valorifica dreptul de ipoteca pe care il au asupra imobilului si astfel isi vor recupera creanta.
In cazul in care nu se indestuleaza din vanzarea imobilului, va vor urmari pentru diferenta.
Daca nu aveti si alte bunuri, poprirea pe salariu va fi de 1/3