Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Iesierea din indiviziune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Iesierea din indiviziune

Am deschis proces de iesire din indiviziune . Exista doua parcele de pamint..
Pe prima parcela exista casa unui succesor, si este de 545mp. A doua este de 989mp si e situata in spatele propretatii celui de al doilea succesor si nu are iesire la strada. Conform unui epert evaluator s-a determinat valoarea trenurilor. Consider ca aceasta evaluare nu este reala. . Instanta admite un exper imobiliar?
Puteti solicita instantei refacerea raoportului de expertiza in sensul evaluarii la pretul pietei a terenurilor si a constructiei, expertul ar fi trebuit sa fie in specialitatea constructii nu numai topo. Aveti de asemenea posibilitatea angajarii unui expert consultant.