Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Demisie!
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Demisie!

Am fost angajat cu CIM pe per. nedeterminata dar cu per. de proba de 90 zile, incepand cu 05.12.2011. In 27.02.2012 am scris o notificare conf. art.31, alin(3) din Legea 53/2003 republicata, ca incepand cu data de 1 martie 2012, incetez raportul de munca, dar mi-a fost refuzata primirea si inregistrarea. Am scanat-o si am trimis-o pe e-mail patroanei si dir. financiar. Serv. resurse umane cred ca este externalizat, habar n-am. Din 05.03.2012 cand trebuia sa ridic banii cuveniti pt. luna februarie, am facut mai multe demersuri scrise pe e-mail (am primit si raspunsuri , toate de amanare), pentru ca firma sa-mi elibereze decizia de incetare a CIM, adeverinta de vechime, extras dupa reg. gen. de evidenta a salariatilor, fisa fiscala dar nu in ultimul rand acesti bani. eu fiind la serviciu pana pe 29.02.2012. Astazi 19.03.2012 este ultima zi acceptata de mine pt. eliberarea celor de mai sus, maine ma voi duce la ITM Bucuresti pentru a depune o petitie impotriva abuzului angajatorului si probabil voi ajunge si in instanta. Problema mea este, ca am observat abia acum ca notificarea trimisa nu am semnat-o, olograf. Credeti ca ar putea fi o problema, lipsa semnaturii olografe pe notificare ?
Multumesc anticipat pentru raspunsuri!
Volodea
volodea, utilizator
Eu nu am nici o problema in a proba cu email orice act. Faptul ca ati trimis-o din casuta dvs postala, intentia dvs este "semnatura" indeajuns cred

Pe viitor trimiteti cu confirmare de primire, cu confirmare de citire (email) sau cu alte metode de verificare
masayoshi, utilizator