avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 206 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Servicii platite catre Google Adwords Irlanda de ...
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Servicii platite catre Google Adwords Irlanda de persoana fizica

Buna ! Daca o persoana fizica plateste servicii catre Google Adwords (care are cont bancar deschis in Irlanda ) , servicii care sunt utilizate de catre un PFA , trebuie sa plateasca TVA?
Cel mai recent răspuns: xerxes , utilizator 18:03, 19 Martie 2012
Preturile afisate pentru reclama si anunturi sunt finale si nu se mai percepe TVA.
PFA este inregistrata in scopuri de tva si inscrisa in registrul operatorilor intracomunitari?
ce fel de factura a primit de la google?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Probleme facturi google adwords user007 user007 Avem o mica firma neplatitoare de tva (CA sub 35000 eur/an) si am dori sa efectuam plati catre Google (situata in Irlanda, membra UE) pentru serviciul AdWords. ... (vezi toată discuția)
Inscriere in roi pentru reclama pe facebook? bogdan2783 bogdan2783 Buna ziua, Ca firma am cumparat reclama pe FB care este inscrisa in Irlanda. Trebuie sa ma inscriu in ROI pentru ca realizez tranzactii intracomunitare. ... (vezi toată discuția)
Decontare facturi adwords si facebook 2017 - la un pfa staycu staycu Buna ziua, As dori sa stiu, in anul 2017, ce ar trebui sa fac ca sa pot deconta facturile din Adwords si Facebook, ambele cu sediul in Irlanda. Am citit ... (vezi toată discuția)