Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Servicii platite catre Google Adwords Irlanda de ...
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Servicii platite catre Google Adwords Irlanda de persoana fizica

Buna ! Daca o persoana fizica plateste servicii catre Google Adwords (care are cont bancar deschis in Irlanda ) , servicii care sunt utilizate de catre un PFA , trebuie sa plateasca TVA?
Preturile afisate pentru reclama si anunturi sunt finale si nu se mai percepe TVA.
PFA este inregistrata in scopuri de tva si inscrisa in registrul operatorilor intracomunitari?
ce fel de factura a primit de la google?