Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Protocol complicat
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Protocol complicat

Buna .
Sunt un proaspat economist , va rog ajutati-ma cu un raspuns competent .
Pentru inchirierea unui spatiu comercial s-a negociat o anume suma , urmand ca jumatate din aceasta suma sa se plateasca in lei iar jumatate in produse ale firmei noastre .Mentionez ca cel care ne inchiriaza spatiul e pers juridica .
Cum justificam si scoatem din contabilitate aceste produse ?

In contractul de inchiriere s-a trecut numai suma pe care o veti plati in lei sau toata suma, inclusiv acordarea de produse?

Ili a scris:
> Buna .
> Sunt un proaspat economist , va rog ajutati-ma cu un raspuns competent .
> Pentru inchirierea unui spatiu comercial s-a negociat o anume suma , urmand ca jumatate din aceasta suma sa se plateasca in lei iar jumatate in produse ale firmei noastre .Mentionez ca cel care ne inchiriaza spatiul e pers juridica .
> Cum justificam si scoatem din contabilitate aceste produse ?
>
In contractul de inchiriere este precizata suma X si ca 1/2 din aceasta suma se va achita in numerar iar jumatate in produse .