Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Reducerea varstei de pensionare pentru femeile care au ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Reducerea varstei de pensionare pentru femeile care au nascut si crescut 3 sau mai multi copii?

Buna seara,
Mai este valabila reducerea varstei de pensionare pentru femeile care au nascut si crescut 3 sau mai multi copii ?
Legea 263/2010 privind sistemul unitar de pensii publice (cu aplicabilitate de la 01.01.2011) nu mai prevede reducerea varstei standard de pensionare pentru femeile care au nascut si crescut un anumit numar de copii.
Multumesc. O zi frumoasa !