Forum Discuţii juridice Executare silită somatie executare pensie de intretinere minor
Discuție deschisă în Executare silită

somatie executare pensie de intretinere minor

Buna ziua.
As avea nevoie de ajutor cu privire la urmatoarea situatie:Am primit o somatie de la executorul judecatoresc impreuna cu Procesul verbal de cheltuieli (onorariu executare,taxa timbru si onorariu avocat-destul de mare) si hotararea de divort in care este mentionat si coantumul pensiei de intretinere minor.Am formulat contestatie la executare.As vrea sa stiu daca pot invoca nulitatea somatiei atat timp cat nu este mentionata suma ci doar "pensia restanta" fara a fi calculata aceasta.Si totodata,cum si-au stabilit onorariile executorul si avocatul daca nu au calculat suma pe care o am de datorat.Mai mentionez ca minorul a fost incredintat mamei dar aceasta a plecat in italia si copilul a ramas la tata pana in luna iunie 2007 cand sa intors si la luat.In momentul actual nici nu stiu unde se afla cu copilul,domiciliul ales in executare este la un cabinet de avocatura.
Va multumesc.
Puteti invoca anularea actelor de executare cita vreme nu este precizat debitul si puteti solicita si reducerea onorarilor de avocat si executor