Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... spor de fidelitate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

spor de fidelitate

sporul de fidelitate se poate taia fara acordul angajatiilor , ce se intampla daca angajatii nu semneaza actul aditional in acest sens ??
Dac sporul de fidelitate era acordat in baza c.i.m./c.c.m., atunci modificarea in sensul neacordarii acestuia nu se poate face decat cu acordul salariatului respectiv sau a sindicatului la nivel de unitate ...
sunt acordate pe baza regulamentului intern ,si atunci se poate ??
Regulamentul Intern poate fi modificat unilateral de catre angajator ... prin urmare, acest lucru este posibil.
dar totusi este un drept castigat ??
orice modificare a elementelor constitutive ale veniturilor salariale se modifica printr-un act aditional la contract cf.art.17 , si atunci daca nu sunt semnate de angajati sunt valabile ??