Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Temei legal spor de weekend
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Temei legal spor de weekend

Trebuie sa fac un act aditional in care sa acord unui salariat un spor de weekend de 1%. Imi puteti spune va rog in baza carui articol din codul muncii sa fac acest act aditional?
Va multumesc.
Art. 137 alin 3 din Codul muncii.
ms mult
si daca scriu la explicatii: se acorda un spor lunar de weekend in valoare de 1% din valoarea salariului brut , ar fi in regula?
Incheierea actului aditional se face in baza art.17 alin.5 C.mun. ... acordarea sporului se face in baza art.137 alin.3 C.mun.

Este bine cum doriti sa faceti actul aditional pentru acordarea sporului de weekend.
multumesc tare mult.