Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... cum platesc impozitul pe venit si CASS fara decizie de ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

cum platesc impozitul pe venit si CASS fara decizie de impunere

cum platesc impozitul pe venit si CASS fara decizie de impunere de la Finante?Am fost la ghiseu si mi s-a spus ca s-a trimis scrisoare recomandata asa ca sa astept acasa.Se percep majorari in acest caz?Am fost si la Posta sa vad daca nu cumva postasul nu a pus aviz dar fara rezultat.
Trebuia sa cereti sa achitati la nivelul trimestrului trecut, iar cand primiti decizia acasa mergeti si platiti diferenta. Termenul este ( a fost) 25.03 2012, iar daca nu platiti veti avea majorari de intarziere de 0,04% pe zi si penalitati de 5% dupa 60 zile si chiar de 15% dupa 90 de zile.Dar daca ati fost sa va interesati cred ca la dvs. nu este cazul sa intarziati cu plata dupa primirea deciziei. Nu?

atunci o sa merg maine sa achit si apoi o sa vad cand vine decizia daca mai este ceva de achitat.Multumesc.