Forum Discuţii juridice Executare silită Cat poate dura o executare silita daca imobilul nu se ...
Discuție deschisă în Executare silită

Cat poate dura o executare silita daca imobilul nu se vinde ?

Buna seara,
1.cat timp poate sa te execute silit o banca,face publicatii de vanzare si imobilul nu se vinde?poate face executare silita la nesfarsit?
Procedura de executare silita este conditionata de interesul creditorului pentru recuperat debitul acumulat
Executarea silita se poate intinde pe o perioada indelungata ,daca periodic creditorul staruie si isi manifesta interesul pentru executarea silita si pentru mentinerea cererii de executare pe rolul activ al BEJ
...inteleg asta, dar nu exista un termen de prescriere,si crima se prescrie in 10 ani!
mdcc a scris:

Buna seara,
1.cat timp poate sa te execute silit o banca,face publicatii de vanzare si imobilul nu se vinde?poate face executare silita la nesfarsit?

Pana isi recupereaza datoria.
...Nu cred asta.
Si daca nu se vinde imobilul gajat niciodata???ce se intampla?

O sa scada din pretul de licitatie pana cand se vinde, nimic nu este imposibil de vandut.Adica dupa cateva licitatii daca creditorul vrea poate sa-l vanda si la jumate din valoarea lui.
gi-jane2, moderator