Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Pierdut talon auto cu ITP valabil
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Pierdut talon auto cu ITP valabil

Buna ziua,
care sunt pasii pentru obtinerea unui nou talon auto?
Pentru obtinerea unui duplicat al certificatului de inamatriculare este necesar sa intocmiti:
- Cerere pentru eliberarea unui duplicat al certificatului de înmatriculare în caz de pierdere ;
- Declaraţia solicitantului din care să rezulte pierderea;
- Declaraţie pierdere certificat de înmatriculare ;
- Cartea de identitate a vehiculului în original şi copie;
- Actul de identitate al solicitantului în original şi copie;
- Dovada de plată contravalorii certificatului de înmatriculare – 37 lei se achită la CEC sau BCR.
ynocentta a scris:

Pentru obtinerea unui duplicat al certificatului de inamatriculare este necesar sa intocmiti:
- Cerere pentru eliberarea unui duplicat al certificatului de înmatriculare în caz de pierdere ;
- Declaraţia solicitantului din care să rezulte pierderea;
- Declaraţie pierdere certificat de înmatriculare ;
- Cartea de identitate a vehiculului în original şi copie;
- Actul de identitate al solicitantului în original şi copie;
- Dovada de plată contravalorii certificatului de înmatriculare – 37 lei se achită la CEC sau BCR.

+duplicat itp de la statia de inspectie unde a fost facut