Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Vechime in munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Vechime in munca

Mama a lucrat ca zilier , inainte de a fi majora,4 ani de zile.Banii ii primea ca si toti ceilalti zilieri, pe statul de plata, i se oprea acelasi impozit ca si la ceilalti.Ii pot fi considerati acei ani in care a lucrat ca zilier vechime in munca daca ea era minora?
sunt considerati ca vechime pentru ca a fost trecuta in registrul zilierilor devreme ce primea stat de plata si i se oprea impozit. dar pentru mai multa siguranta consulta legea zilierilor 52/2011
@ florena01
Poate ne si precizati exact textul de lege din actul normativ citat unde se precizeaza ca activitatea zilierilor este considerata vechime in munca?

===

@ marin1981
Care este perioada despre care vorbiti?
A lucrat intre 1990-1994
Imi puteti da si mie un raspuns ,va rog?