Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... partaj
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

partaj

daca un barbat este la a doua casatorie si vrea sa divorteze din nou dupa un an cea de a doua sotie are drepturi la averea lui dabandita inainte de casatorie si in timpul acestui an de casatorie? Multumesc!
Are dreptul la bunurile acumulate in timpul casatoriei in functie de contributia la achizitionarea lor