avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1128 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salut
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salut

spunemi si mie dak sti te rog frumos. daka sunt administrator si asociat unik la un srl/. pot fii angajat la o alta firma adika sunt angajat.e legal? daka se poate sa ma ajuti
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 20:24, 26 Noiembrie 2008
Da. Se poate.

Offtopic: Generatia messenger: e al treilea topic pe care il citesc astazi cu "dak", "nush" s.a.
Liviubun a scris:

spunemi si mie dak sti te rog frumos. daka sunt administrator si asociat unik la un srl/. pot fii angajat la o alta firma adika sunt angajat.e legal? daka se poate sa ma ajuti



Puteti fi angajat la o alta societate comerciala, precum si la societatea la care sunteti asociat unic. Legea permite cumulul de functii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ref l31/1990 sectiunea srl RoxanaMilita RoxanaMilita Buna ziua De cateva zile citesc legea 31/1990 si am cateva nelamuriri referitor la numirea unui administrator intr-un SRL. La sf anului 2001 am fost ... (vezi toată discuția)
Contract de munca asociat unic si administrator ion_popa ion_popa bunaziua. sunt asociat unic la un srl si administrator.as dori sa stiu cum pot sa fiu angajat la aceasta firma?cum inchei contract de munca?intre mine ca ... (vezi toată discuția)
Tipul de contract incheiat de catre administratorul unui srl Bill Bill Salut! Intrebare: Va rog sa ma lamuriti daca administratorul unei societati comerciale cu raspundere limitata mai poate ramane angajat al acesteia cu contract ... (vezi toată discuția)