Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salut
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salut

spunemi si mie dak sti te rog frumos. daka sunt administrator si asociat unik la un srl/. pot fii angajat la o alta firma adika sunt angajat.e legal? daka se poate sa ma ajuti
Da. Se poate.

Offtopic: Generatia messenger: e al treilea topic pe care il citesc astazi cu "dak", "nush" s.a.
Liviubun a scris:

spunemi si mie dak sti te rog frumos. daka sunt administrator si asociat unik la un srl/. pot fii angajat la o alta firma adika sunt angajat.e legal? daka se poate sa ma ajuti

Puteti fi angajat la o alta societate comerciala, precum si la societatea la care sunteti asociat unic. Legea permite cumulul de functii.