avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 935 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Cu masina si RCA romanesti, in Germania 4 luni
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Cu masina si RCA romanesti, in Germania 4 luni

Merg cu auto propriu si RCA ,in Germania la studii 4 luni, varog sa mi spuneti ce obligatii am acolo, trebuie sa mai fac asigurare?
Cel mai recent răspuns: Profesional New Consult , Consilier juridic 18:48, 31 Martie 2012
Nu, trebuie sa va asigurati ca aveti RCA valabil pe toata perioada sederii acolo.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Copilul minor si pasaportul expirat ContSters116232 ContSters116232 Buna ziua, fetitei mele i-a expirat pasaportul si momentan nu putem ajunge in tara suntem in Germania ,deci o sa mergem aici la amabasada sa il reinoim ... (vezi toată discuția)
Polita asigurare rca autoturism leasing biti biti Buna ziua, Avem un autoturism cu contract de leasing pe firma care se incheie la data de 30 oct 2013 , polita de asigurare RCA actuala este valabila ... (vezi toată discuția)
Cat timp se poate circula in romania cu masina cu numere valabile din ue? alpyne alpyne cat timp se poate circula in Romania cu o masina inmatriculata Franta,Italia,Anglia deci cu numere valabile,neradiata,de la data intrarii in tara pe o parte si ... (vezi toată discuția)