Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... paternitate
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

paternitate

Buna ziua. Am si eu o intrebare. Dupa 10 ani mai pot recunoaste copilul daca acesta nu a fost recunoscut la nastere. Precizez ca la momentul asta sunt casatorit cu mama copilului. dar cand a fost nascuta nu eram casatoriti. Copilul nu a fost recunoscut de nimeni.Intrebarea este pot recunoaste dupa 10 ani copilul pe cale administrativa?
Aveti o discutie pe aceesi tema, aici. Va puteti recunoaste copilul la starea civila
www.avocatnet.ro/content/for...