Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general firme cu activitate suspendata
Discuție deschisă în Contabilitate în general

firme cu activitate suspendata

ce trebuie sa faca o soc. com. care a avut activitatea suspendata pe 3 ani, suspendare care inceteaza pe 30.04.2012?se reactiveaza automat, se merge la REg. Comertului?Se anunta la DGFP?
Se reactiveaza automat, ca urmare a expirarii perioadei pe care asociatii au stabilit-o in hotararea de suspendare.
Pentru mai multa intelegere va recomand sa cititi articolul www.avocatnet.ro/content/art...
si cu Tva-ul cum ramane,daca am fost suspendat, se reactiveaza automat si asta sau trebuie sa fac eu cerere la finante? de exemplu eu nu mai vreau sa fiu platitor de tva.......