Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salar brut 640 lei in 2011
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salar brut 640 lei in 2011

am descoperit ca salarul meu brut in octombrie 2011 este de 640 lei se poate?
minimul pe economie trebuie sa fie 670 lei,faceti sesizare..nu era voie.:O
detaliati putin: timp partial de munca sau program normal?
program normal 8h/zi contract pe perioada nedeterminata 800lei brut semnat contract la angajare in 2009fara a cunoaste alte modificari de salarii si sunt calificata in domeniu
in CIM figurati cu 8oo lei, dar ati obsevart ca ati primit doar 640 lei?!
presupun ca ati luat in calcul darile salariale catre stat...nu ati primit vreo sanctiune disciplinara?
salariile sau dat pe dispozitii de plata am luat 900lei pe trei dispozitii pe care nu era trecut salariul reprezentand 2 luni septembrie si octombrie asa ni s-a spus ,firma fiind insolveta am cerut somaj dar la data de 21 12 2011 mi s-a defacut contractul de munca cu art 61 lit a in 16 02 2012 am primit raspuns de la ITM ca eu eram in somaj cu data de 01 12 2011 si mi-au dat anexa cu salariile din firma pe septebrie am 800lei brut iar oct 640lei brut