Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... societate civila imobiliara,donatii
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

societate civila imobiliara,donatii

buna seara!sunt foarte interesata despre a afla cat mai multe detalii despre o societate civila imobiliara, exista cumva sub o alta denumire la noi in Romania?ce procedura cuprinde aceasta?

sunt interesata in a_mi infiinta o societate ,indiferent de personalitate,dar care sa ma acopere din punct de vedere juridic fata de un donator care este societate civila imobiliara!

in speranta primirii unui raspuns si pe cat posibil,rapid,va multumesc anticipat!

Buna ziua.
M-ar putea ajuta cineva cu informatii in legatura cu acea SCI (Société civile immobilière) care exista in Franta? Exista si la noi optiunea de a crea o societate care sa cumpere un imobil cu scopul de a-l proteja in cazul in care firma mea are probleme financiare?
Va multumesc anticipat pentru ajutor.
galive, utilizator