avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 781 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cum modific incetarea suspendarii concediului fara ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cum modific incetarea suspendarii concediului fara plata?

Buna ziua,

am avut un salariat in concediu fara plata pana pe data de 31 Martie... astazi vad in continuare contractul suspendat in Revisal.
Am inteles ca se face o decizie pt. incetarea suspendarii si apoi va fi activ contractul, doar ca nu am reusit sa activez acest contract :(

Va rog mult, imi acordati cateva minute si-mi explicati si mie cum fac acesti pasi in Revisal si in baza carui articol modific? (pt. CFP a fost folosit art. 54).

Va multumesc mult,
o saptamana usoara!
Cel mai recent răspuns: mariana_aba , utilizator 11:38, 2 Aprilie 2012
1. Se face cerere de incetare a suspendarii c.i.m. ... incetarea suspendarii nu are un anumit articol corespondent in Codul Muncii.

2. In revisal se intra pe contracte/suspendare/ incetarea suspendarii .... se opereaza data incetarii suspendarii si c.i.m. devine activ.
Nu reusesc sa fac modificarile in Revisal :(
La contractare / suspendare... nu am rubrica "incetarea suspendarii" si nici numele persoanei nu apare in lista :(
Contractul persoanei il pot vedea abia la Contracte / Modificare.
Dvs ati operat suspendarea c.i.m. in REVISAL?
uraaa... pana la urma am reusit... corect era:
CONTRACTE / INCETARE, iar aici am reusit sa fac incetarea suspendarii.

Freelis, multumesc mult pentru timpul acordat.

O zi buna,
Mariana

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu fara plata inseamna suspendare cim? andreeadumitrascu24 andreeadumitrascu24 BUNA ZIUA, daca angajatul a solicitat un concediu fara plata de 20 zile lucratoare pt studii si i l-am aprobat trebuie inregsitrat in revisal ca ... (vezi toată discuția)
Suspendare contract pentru cfs suciugeorgeta suciugeorgeta Daca am cerere pentru CFS din partea salariatului pe o perioada de 7 zile sau 20 zile....trebuie sa fac decizie de suspendare a contractului si sa o transmit ... (vezi toată discuția)
Suspendare activitate anymaryh anymaryh Buna ziua! Imi puteti spune, va rog, in cazul in care un salariat solicita 15-20 zile concediu fara plata pt probleme personae, trebuie sa-i fac suspendarea ... (vezi toată discuția)