avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 691 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Petreceri cu zgomot dupa ora 22 - prin ce lege se ...
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Petreceri cu zgomot dupa ora 22 - prin ce lege se interzic?

In noiembrie sau decembrie 2011 Senatul Romaniei a adoptat o lege privind interzicerea petrecerilor dupa ora 22. Deoarece nu reusesc sa o gasesc, va rog sa ma ajutati in identificarea ei cu numarul pe care-l are.
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Mitica49 , utilizator 19:55, 2 Aprilie 2012
Deputatii juristi au adoptat un nou articol la Legea 61/1991 ce prevede o amenda contravetionala de la 500 la 1.500 lei pentru "organizarea de petreceri si utilizarea de aparatura muzicala la intensitate de natura a tulbura linistea locuitorilor, in corturi, alte amenajari sau in spatiu neacoperit, situate in perimetrul apropiat imobilelor cu destinatia de locuinta sau cu caracter social, in mediul urban", daca acestea se petrec dupa ora 22.00.


Multumesc Ynocentta pentru raspuns!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

30 noiembrie este declarata zi libera ? popanaid popanaid Buna dimineata tuturor ! Va rog sa-mi spuneti daca ziua de 30 noiembrie a fost declarata zi libera ( Sf. Andrei ). Stiu ca a fost o propunere insa nu stiu ... (vezi toată discuția)
Proiect de lege pentru modificarea oug 111/2010 grandanat grandanat Are cineva textul proiectului de lege ce a trecut azi in senat de comisia muncii. Nu reusesc sa-l gasesc, desi site-ul cdep e chiar bine pus la ... (vezi toată discuția)
Legea nr.221/2009 ? paris50paris paris50paris Buna seara da ca stie cineva de legea 221/2009 sa reactivat pt.2016 ? Va multumesc (vezi toată discuția)