Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... recuperare tx expertize
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

recuperare tx expertize

se poate recupera contravaloarea tx expertizei tehnice pe care a dispus-o politia si celei medico-legale de la IML .UNDE SE FACE CEREREA SI CE ACTE SUNT NECESARE? MENTIONEZ CA PROCESUL S-A INCHEIAT SI ACESTE TX AU FOST PLATITE DE PARINTII PARTII VATAMATE DECEDATE IN ACCIDENT .
Trebuia sa cereti in procesul penal cheltuieli de judecata si sa fie obligat inculpatul.
Acum va trebui deschis un alt proces civil si veti plati si taxa de timbru.
Veti atasa dovada platii la dosarul civil.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat