avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 470 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... recuperare tx expertize
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

recuperare tx expertize

se poate recupera contravaloarea tx expertizei tehnice pe care a dispus-o politia si celei medico-legale de la IML .UNDE SE FACE CEREREA SI CE ACTE SUNT NECESARE? MENTIONEZ CA PROCESUL S-A INCHEIAT SI ACESTE TX AU FOST PLATITE DE PARINTII PARTII VATAMATE DECEDATE IN ACCIDENT .
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 17:29, 2 Aprilie 2012
Trebuia sa cereti in procesul penal cheltuieli de judecata si sa fie obligat inculpatul.
Acum va trebui deschis un alt proces civil si veti plati si taxa de timbru.
Veti atasa dovada platii la dosarul civil.
Ultima modificare: Luni, 2 Aprilie 2012
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Accident rutier mortal dodo2009 dodo2009 Buna ziua Va expun cazul unui prieten si va rugam sa ne ajutati cu raspunsuri. Ruda prietenului meu a fost accidentata mortal cand traversa strada. Politia ... (vezi toată discuția)
Expertiza iml leonardy44 leonardy44 Buna ziua! care este pretul pentru o expertiza psihiatrica la iml? expertizqa se face cu persoana,nu cea in care persoana nu trebuie sa fie prezenta(doar ... (vezi toată discuția)
Daune morale si materiale pentru vatamare corporala pentru succesor? Popa_Jenica Popa_Jenica Buna ziua.Tatal meu a avut un accident auto la 01.01.2013.In urma acestui accident am deschis un dosar de vatamare corporala la o societate de ... (vezi toată discuția)