Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale act aditional - prelungire contract prestari servicii ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

act aditional - prelungire contract prestari servicii cu adaugare de noi obiective

Buna ziua!
As avea nevoie de o mana de ajutor in ce priveste conceperea unui act aditional la un contract de prestari servicii intocmit acum 1 an, iar in actul aditional sa precizez elaborarea unor documentatii pentru niste obiective noi asemanator contractului initial...
Multumesc anticipat!
Un act aditional cuprinde preambulul - identificarea partilor si completarile la contractul initial, respectiv - cu titlu de exemplu:
"Noi, partile contractante am decis completarea art. ..... cu urmatoarele .............." sau "am decis completarea obiectului contractului cu urmatoarele activitati .............." - si scrieti cu ce doriti sa completati contractul initial.
multumesc frumos