Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... beneficii angajat proaspat absolvent
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

beneficii angajat proaspat absolvent

Buna ziua. Doresc sa angajez un absolvent al promotiei 2011 , pe postul de consilier juridic. In prezent el este masterand. As dori sa stiu daca mai exista acele beneficii din partea statului , cele pentru incadrarea in campul muncii a tinerilor absolventi. Va multumesc anticipat. O zi buna
DA, in conditiile prevederilor art. 80 si urmatoarele din Legea 76/2002 cu modificarile si completarile ulterioare + normele de aplicare a acesteia.