Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... fonduri POSDRU
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

fonduri POSDRU

Buna ziua,
Imi poate spune cineva daca dupa aprobarea dosarului de finantare se aloca banii in transe?
Multumesc.
Daca solicitati prefinantare si se prevede in contractul semnat primiti prefinantarea.
Apoi in functie de cheltuielile efectuate care trebuie sa fie intr-o anumita cota primiti rambursare. Depinde de conditiile stabilite in contract.
Cititi OUG nr. 64/2009 2009 privind gestionarea financiara a instrumentelor structurale si utilizarea acestora pentru obiectivul convergenta si Ordinul MFP nr. 2548/2009 - aprobarea Normelor metodologice de aplicare a prevederilor OUG nr. 64/2009 privind gestionarea financiara a instrumentelor structurale si utilizarea acestora pentru obiectivul convergenta plus modificarile aparute prin Ordinul MFP nr. 2.359/2011 - modificarea Normelor de aplicare a OUG nr. 64/2009 - gestionarea financiara a instrumentelor structurale si utilizarea acestora pentru obiectivul convergenta