Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... FYI - 50.000 Euro pragul TVA
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

FYI - 50.000 Euro pragul TVA

[ link extern ]
Acum trebuie sa vedem cand introduc astia noul prag ...
Popu, utilizator
65.000 EURO www.avocatnet.ro/content/art... ?

65000 * 3.3817 = 219810,5 rotunjit la prima mie => 220000 lei plafonul
georgeenciu, utilizator
corect george, cel mai bine sa pui in RON, ce a fost candva 65 k e acum 50 k si poate o sa fie anul viitor 40 k...
modificarea asta e deja in vigoare sau mai trebuie modificat codul fiscal?
din cate inteleg eu UE a aprobat cererea Romaniei de marire a pragului; probabil trebuie sa modifice astia codul fiscal printr-o OUG. Codul fiscal are pragul de 35.000 euro mentionat.

[ link extern ]
Se poate face cerere sa nu mai fiu platitor de TVA in cursul unui an sau trebuie asteptat pana in ianuarie 2013?