Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale certificat fiscal !!!
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

certificat fiscal !!!

O sc aflata in suspendare a activitatii, aflata in regim derogatoriu de la depunerea declaratiilor fiscale, doreste lichidarea voluntara. Poate obtine certificat fiscal de la administratia financiara de care apartine pt a continua demersurile la registrul comertului pt lichidare, dizolvare a societatii?
Da.
am depus cerere pt a obtine certificatul fiscal dar cei de la admin financiara nu imi elibereaza certificatul pe motiv ca firma figureaza suspendata ..
lilyanna, utilizator
Nu conteaza ca firma este suspendata. Exista o fisa pe platitor si ei in acel certificat fiscal trebuie sa certifice daca aveti datorii sau nu. Cereti-le baza legala pentru care ei refuza eliberarea acestui certificat.
multumesc pt raspunsuri