Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... conflict de munca in cadrul BOR
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

conflict de munca in cadrul BOR

poate un preot care a fost concediat pe motivul ca a depistat neregului financiare ( retineri din salarii nejustificat, semnaturi false pe statele de plata)sa isi ceara drepturile in instanta?poate aduce episcopia intr-un proces? poate instanta sa il repuna in drepturi?
e prea vag ce ne spuneti. parohia in orice caz are dreptul de a recupera de la Sfintia sa banii pe care nu poate sa ii justifice; dar si el, daca nu i-a fost desfacut contr de munca conf legii poate sa ceara salariile restante