Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Schimbare adresa pc de lucru
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Schimbare adresa pc de lucru

1. De ce acte am nevoie pt a schimba adresa unui pc de lucru la un SRL?
2. Daca adresa la care se muta pc de lucru este proprietatea asociatului, mai am nevoie de ctr de comodat sau e suficient sa prezint dovada de propietate?
Multumesc
[ link extern ]
poate va lamureste acest link
Chiar daca asociatul este proprietar trebuie sa încheiați un contract de comodat.
La depunerea dosarului aveti nevoie de formular tip ce-l gasiti la ORC, hotarare AGA sau decizie asociat unic, contract de comodat si copie de pe actul de proprietate, declaratie prin care autorizati sau nu activitati la punctul de lucru. Nu este necesar moficarea actului constitutiv.