Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Eliberare permis
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Eliberare permis

Aum un an am avut un dosar la rutirera pentru conducere cu nr de inmatriculare expirate,Procurorul a decis sa imi dea 300 ron amenda contraventionala,acum o saptamana m'am dus la Politia Rutiera sa imi scot permisul.Intrebarea mea ar fi urmatoarea: In cat timp imi elibereaza Politia permisul(la ei a stat permisul un an de zile).VA MULTUMESC
la implinirea unui an de zile,nu se elibereaza un alt carnet ci cel existent