avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1847 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Amenda pentru rovigneta
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Amenda pentru rovigneta

E normal sa platesc de doua ori amenda si toate celelalte taxe adiacente daca am trecut prin acelasi punct de control , in aceeasi zi, in sensuri diferite ? Ce pot face sa nu platesc aceste amenzi ? multumesc
Sa depuneti contestatie impotriva PV de contraventie,in speranta ca acestea vor fi anulate.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Amenda lipsa rovinieta dodo2009 dodo2009 Buna seara Am primit 3 amenzi ca am circulat fara rovinieta pe 10, 11 si 18 sept 2011, a uitat ca a expirat (avea pe 1an). Le-a primit pe data de 10martie ... (vezi toată discuția)
Proces verbal completat gresit ivsalex ivsalex Buna ziua. In data de 30.05.2020 am fost surprins cu viteza de 75 km/h in localitate, fiind oprit de politie. Agentul constatator mi-a aplicat 4 puncte de ... (vezi toată discuția)
Plangere contraventionala - instanta competenta, acte necesare? Ciprianwfu Ciprianwfu Buna ziua! Am fost astazi la tribunal pentru a depunde o contestatie impotriva procesului verbal intocmit de politia rutiera.Doamna de acolo era foarte ... (vezi toată discuția)