avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 717 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Cont bancar pentru pfa obligatoriu sau pot folosi ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Cont bancar pentru pfa obligatoriu sau pot folosi contul cu numele persoanei fizice?

ca pfa am de facut plati catre furnizori de servicii(facturi emise) de pers juridice
incasarea unor facturi (prestari servicii) efectuate de mine ca pfa

se pot face acestea din contul bancar personal persoana fizica?
daca voi folosi acest cont doar pentru plati si incasari pentru activitatea pfa este ok?


Cel mai recent răspuns: Carmen Muraru , Avocat 21:50, 4 Aprilie 2012
trebuie sa aveti cont pentru persoana fizica autorizata

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cont bancar pfa anamariamorogan anamariamorogan Buna, De curand am devenit PFA. Va rog sa imi spuneti daca prin lege sunt obligata sa am un cont bancar pe persoana fizica sau juridica. Ma gandesc ca ar fi ... (vezi toată discuția)
Card bancar pe pfa folosit la cumparaturi personale PrestatieTabulara PrestatieTabulara Buna ziua, un PFA, la norma de venit, poate folosi cardul bancar pe contul de PFA pentru cumparaturi? e nevoie de ceva document justificativ sau se pot face ... (vezi toată discuția)
Plata intretinere restanta nicola11 nicola11 detin o locuinta in bucuresti si in urma decesului tatalui meu m.am trezit ca am de plata o suma foarte mare la intretinere,...16700lei cu penalizari cu ... (vezi toată discuția)