Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Cont bancar pentru pfa obligatoriu sau pot folosi ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Cont bancar pentru pfa obligatoriu sau pot folosi contul cu numele persoanei fizice?

ca pfa am de facut plati catre furnizori de servicii(facturi emise) de pers juridice
incasarea unor facturi (prestari servicii) efectuate de mine ca pfa

se pot face acestea din contul bancar personal persoana fizica?
daca voi folosi acest cont doar pentru plati si incasari pentru activitatea pfa este ok?

trebuie sa aveti cont pentru persoana fizica autorizata