Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Cum radiez o masina pe care am dezmembrat-o in curte ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Cum radiez o masina pe care am dezmembrat-o in curte si am dat-o la fiare vechi?

Buna ziua ,

Va rog sa mi spuneti si mie cum as putea sa radiez o masina pe care am dezmembrat-o acum ceva timp si am dat-o la fiare vechi ? Daca stiti si ce acte imi sunt necesare ...va multumesc .,
Pe langa actele necesare radierii va trebuie de la primarie o adeverinta ca aveti curte, spatiu de depozitate.La Serviciul inmatriculari declaratie ca masina este depozitata pe acest teren si nu mai urmeaza a fi pusa in circulatie, asta in ideea in care nu aveti un document ca ati dus/o la fier vechi
@jjonn
ca aveti curte, spatiu de depozitate.La Serviciul inmatriculari declaratie ca masina este depozitata

Atentie pentru ca autorul a precizat clar fara echivoc ca masina
am dezmembrat-o acum ceva timp si am dat-o la fiare vechi "

Documente necesare pentru radiere autovehicul in cazul dezmembrarii:
cererea de radiere;
fisa de inmatriculare vizata de cei de la Administratia Financiara;
certificatul de radiere -trei exemplare completate;
documentul care atesta dezmembrarea vehiculului;
cartea de identitate a vehiculului (original si copie);
certificatul de inmatriculare al vehiculului;
placutele cu numar de inmatriculare;
documentul de identificare al solicitantului (original si copie);