avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 791 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Cum radiez o masina pe care am dezmembrat-o in curte ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Cum radiez o masina pe care am dezmembrat-o in curte si am dat-o la fiare vechi?

Buna ziua ,


Va rog sa mi spuneti si mie cum as putea sa radiez o masina pe care am dezmembrat-o acum ceva timp si am dat-o la fiare vechi ? Daca stiti si ce acte imi sunt necesare ...va multumesc .,
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 23:52, 4 Aprilie 2012
Pe langa actele necesare radierii va trebuie de la primarie o adeverinta ca aveti curte, spatiu de depozitate.La Serviciul inmatriculari declaratie ca masina este depozitata pe acest teren si nu mai urmeaza a fi pusa in circulatie, asta in ideea in care nu aveti un document ca ati dus/o la fier vechi
@jjonn
ca aveti curte, spatiu de depozitate.La Serviciul inmatriculari declaratie ca masina este depozitata

Atentie pentru ca autorul a precizat clar fara echivoc ca masina
am dezmembrat-o acum ceva timp si am dat-o la fiare vechi "


Documente necesare pentru radiere autovehicul in cazul dezmembrarii:
cererea de radiere;
fisa de inmatriculare vizata de cei de la Administratia Financiara;
certificatul de radiere -trei exemplare completate;
documentul care atesta dezmembrarea vehiculului;
cartea de identitate a vehiculului (original si copie);
certificatul de inmatriculare al vehiculului;
placutele cu numar de inmatriculare;
documentul de identificare al solicitantului (original si copie);


~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Radiere Georgica112 Georgica112 Bună ziua. Am avut o dacie veche din 1998 anul fabricației, am dus-o la un centru de fier vechi tăiată în bucăți acolo mi sa eliberat o adeverinta cu ... (vezi toată discuția)
Cum radiez fiscal masina costelpandele costelpandele buna ziua in urma cu un am am cumparat o masina toate actele in regula am inscriso la primarie totul in regula dar in perioada urmatoare am avariato destul ... (vezi toată discuția)
Radiere masina fara certificat de dezmembrare theogrigore theogrigore Va prezint situatia foarte pe scurt. Tatal meu (decedat in noiembrie 2018) avea un autorism vechi care statea in curtea casei. Acum 3 luni, mama mea a dat ... (vezi toată discuția)