Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Perioada de preaviz
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Perioada de preaviz

Buna ziua. Ma confrunt cu astfel de problema: sunt in perioada de preaviz in urma demisiei si angajatorul meu nu mai vrea sa ma primeasca la munca, neexistand nici o cerere precum ma elibereaza de la X zile ramase din preaviz. Ce fac eu in acest caz? Ma poate acuza ca nu m-am prezentat in perioada de preaviz asa cum am scris in cererea de demisie (20 de zile)?
Daca nu va duceti la munca, va poate ponta absent nemotivat ... incercati sa mergeti la acesta si sa luati cererea de demisia cu mentiunea ca renunta la zilele de preaviz ramase neefectuate ...