Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Un functionar public cu statut special poate lucra in ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Un functionar public cu statut special poate lucra in alt domeniu fara sa fie platit?

Functionarul public cu statut special poate desfasura o alta activitate fara sa fie retribuit ,platit etc. daca da in baza caror legi
ATENTIE NU DORESC SA FIU PLATIT DE NICI O CULOARE
Voluntariatul nu se incadreaza in activitatile remunerate, deci nu poate fi vorba nici de interdictii sau incompatibilitati cu functia detinuta deja.
avvalentina, utilizator
voluntariat se considera si la munca fizica nu doar bone si alte ong uri
ContSters248630, utilizator
Voluntariatul se poate face la o persoana juridică de drept public sau o persoana juridică de drept privat, fără scop patrimonial si in urmatoarele domenii : asistenţa şi serviciile sociale, protecţia drepturilor omului, medico-sanitar, cultural, artistic, educativ, de învăţământ, ştiinţific, umanitar, religios, filantropic, sportiv, de protecţie a mediului, social şi comunitar şi altele asemenea