Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Conditii de utilizare ale insemnelor legate de tricolor
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Conditii de utilizare ale insemnelor legate de tricolor

Buna ziua,

As dori sa stiu care sunt conditiile cu privire la folosirea insemnelor de pe tricolorul Romaniei.
Cereti aprobare de la Guvern, faceti cerere motivata etc ....
Intrebati la datele de contact de mai jos:

Guvernul României
Piata Victoriei nr. 1, sector 1 , Bucuresti
Telefon: +40-21-314 34 00, 319 15 64

Relatii cu publicul
Birou audienţe cetăţeni: interior 1006
(accesul publicului se face dinspre strada Paris, pe la intrarea "C" a Palatului Victoria)
Program: Luni - Vineri 09:00-16:00
Registratura generală: interior 1288
Relaţii petiţii: interior 1903
Fax: (021) 313 98 46
Email drp@gov.ro

Va vor furniza toate detaliile....
gyoni8, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~
Multumesc mult pentru informatii. Din pacate nu ma ajuta foarte mult deoarece mentiunile cuprinse in HG 1157/2001 fac referire doar la arborarea drapelului Romaniei, intonarea imnului national si folosirea sigiliilor cu stema Romaniei.
Ceea ce ma intereseaza concret este daca pot, ca persoana juridica, sa folosesc elemente ale drapelului in scop publicitar. De exemplu sa scriu denumirea brandului in culoriile drapelului.