Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Infintare PFA
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Infintare PFA

Buna seara. Locuiesc la sat si as dori sa deschid in casa un magazin alimentar(mixt) Eu fiind inginer mecanic. As dori sa imi spuneti daca se poate PFA . Sau este obligatoriu SRL. Multumesc.
Puteti si PFA si SRL. In opinia mea decat PFA mai bine SRL.
Sustin sfatul colegului George Moraru de a infiinta SRL.

Ca PFA trebuie sa mai indeplineasca si alte conditii, stimate coleg, nu-i asa?
Fotocopii certificate olograf de pe documentele care atestă pregătirea profesională, dacă aceasta este cerută, potrivit unor prevederi legale speciale
.
In cazul lui @iliany sunt necesare cursurile de igiena si cele de vanzator.
Multumesc frumos pentru raspuns. Numai bine tuturor.