Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Numar minim de angajati ?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Numar minim de angajati ?

Daca imi deschid un srl cu un prieten si vrem sa fim si proprii angajati ai societati noastre petru a mai scuti din cheltuieli , este posibil ? este vorba de un magazin de jucari pt copii... ce organigrama minima trebuie sa indeplineasca orice srl... Pot fi si finantator , sa ams i functia de administrator si sa mai si lucrez in magazin ?
da, puteti sa fiti si actionar si administrator si angajat
inca nu am terminat studiile superioare...sunt la facultate acreditata de stat , administrarea afacerilor,anul 3 , mai indeplinesc conditiile de administrator ? ce orgranigrama trebuie sa aiba acest Srl cu activitatea comert cu amananutul al jucariilor si jocurilor in magazinele specializate.? Ca-ti angajati trebuie sa aiba un srl
Nu exista nr minim sau maxim de salariati pentru SRL.
Doar SRL-D care solicita finantare are obligatia angajarii a minim 2 salariati.
Dvs cu studii medii absolvite puteti fi administrator si angajat.
Organigrama nu este deloc complicata are: actionariat,administrator si angajat in relatii de subordonare.
Stiu ca aceste lucruri se studiaza la facultatea mentionata.
deci nu m-i se impune un contabil obligatoriu ?
Daca sunteti amandoi asociatii studenti puteti sa va faceti firma fara taxe la registrul comertului. La domeniul ales de voi indicat ar fi sa aveti un contabil angajat.