Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... de cand pot lua fetita pe la mine
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

de cand pot lua fetita pe la mine

buna ZIUA,AM O FETITA DE 9 luni si sunt despartit de mama ei,iar de la varsta de 5luni numai suge de la san pt ca a ramas fara lapte...intrebarea este daca pot lua si eu fetita la mine pt 2-3saptamani fara mama ei.sau de cand o pot lua si pe la mine?

In lipsa unui program de vizita stabilit de instanta ramane sa ajungeti la o intelegere cu mama copilului.
deci pot sa o iau si acum?si daca mama ei nu ma lasa sa o iau?
Daca mama nu va lasa trebuie sa va adresati instantei pentru a se stabili un program de vizita.
Trebuie sa deschideti proces si sa va judecati.Ar trebui sa va redacteze actiunea un avocat pentru a nu avea surprize neplacute la proces.
Este greu de spus daca veti obtine acele trei saptamani prea curand dar ati putea avea sanse.
am aflat ca ma dat in judecata ca sa nu iii pot lua fetita:(