avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 586 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... de cand pot lua fetita pe la mine
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

de cand pot lua fetita pe la mine

buna ZIUA,AM O FETITA DE 9 luni si sunt despartit de mama ei,iar de la varsta de 5luni numai suge de la san pt ca a ramas fara lapte...intrebarea este daca pot lua si eu fetita la mine pt 2-3saptamani fara mama ei.sau de cand o pot lua si pe la mine?

Cel mai recent răspuns: davioforce , utilizator 22:56, 26 Aprilie 2012
In lipsa unui program de vizita stabilit de instanta ramane sa ajungeti la o intelegere cu mama copilului.
deci pot sa o iau si acum?si daca mama ei nu ma lasa sa o iau?
Daca mama nu va lasa trebuie sa va adresati instantei pentru a se stabili un program de vizita.
Trebuie sa deschideti proces si sa va judecati.Ar trebui sa va redacteze actiunea un avocat pentru a nu avea surprize neplacute la proces.
Este greu de spus daca veti obtine acele trei saptamani prea curand dar ati putea avea sanse.
am aflat ca ma dat in judecata ca sa nu iii pot lua fetita:(

Alte discuții în legătură

Custodia copilului și dreptul de vizită. cum ar fi bine să rezolv aceste probleme? florinsb florinsb Bună ziua am nevoie de un sfat, am o fetiță de 7 luni am încercat să fac relația să meargă stând la ea acasă cu bunica fetiței nu a mers bunica se ... (vezi toată discuția)
Ce sanse am sa pierd fetita? gusti90 gusti90 In urma unui concubinaj ce a durat aprox.2 ani jumatate a rezultat un copil,fetita mea in varsta de 1 an si 6 luni acum,in urma cu 4 luni fosta concubina a ... (vezi toată discuția)
Apel sentinta civila MaryMiha MaryMiha Buna ziua. Am si eu o problema si va rog din suflet sa ma ajutati. Anul trecut am venit la munca in Anglia fiind divortata de sotul meu si aveam custodie ... (vezi toată discuția)